Klokka er no18.06 og temperaturen ute er minus 10 grader C. Det har vore ein fin, men kald dag. Eg heldt meg inne heile føremiddagen, for i heile dag har eg følt på at det er søndag -sidan eg hadde besøk i går, og besøk plar vere om laudagar ikkje fredagar.
Eg sov godt sist natt på soverommet, men har ein tendens til å vakne tidleg. Det var ikkje så mykje eg kunne finne på, anna enn å fyre i omnen og sjå litt TV,for strikke det kan eg ikkje gjere på grunn av handa.Eg kokte ein porsjon med risgraut sidan eg hadde så mykje melk, så det vart middagen i dag-så får eg kanskje riskrem til dessert i morgon.
Då sola kom att ville eg ut ein tur og nyte synet av vinteren. Eg gjekk fort opp Storebakken og det var i grevens tid, for sola var alt begynt å forsvinne.
Eg måtte sjå litt på hogstfeltet i dag også, for der som det no er snauhogt var eg godt kjend har vore der mykje både på hundelufting og elles.
Men då eg kom litt lenger ned i Fonnavegen møtte eg ei dame som eg kjenner, men ikkje har sett på år og dag. Det var Marianne, dottera til naboane våre, dei som ikkje er her lenger. Det var veldig kjekt å snakke med henne og få høyre korleis ho har det og kvar søskena hennar er osb.
Det var så kjekt at då eg kom heim sende eg melding til Marit, og ho ville eg skulle komme så snart råd var. Eg fortalde det eg hadde fått høyre, og no har ho og eg prøvd å hugse namna på alle barna som vaks opp i nærleiken. Det er opplest og vedtatt at gamle folk gløymer, og det kan eg skrive under på, og det ein gløymer først er namn. Så no har ho og eg bestemt at vi skal hugse namna på dei som vaks opp her i nærleiken. Vi har ein liten jobb der, men eg trur vi kan få litt hjelp av våre eigne barn. Og det kan vere lurt at dei set seg inn i det, for plutseleg ein dag er det dei som ikkje hugsar. Berre vent og sjå !
No skal eg sjå TV; for det har eg ikkje gjort så mykje i dag, men eg saknar veldig å få strikke, eg trur ikkje det blir så enkelt å få handa mi bra igjen.
Ønsker alle ei god helg!
.

Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar