mandag, mars 26, 2012

Bok nr.12 - 2012: Det du ikke ser

Det du ikke ser
"England 1911. Presten Albert Canning og hans naive hustru Hester deler en pasjon for spiritisme og lever et lykkelig liv i en søvnig landsby i Berkshire. Men idyllen blir brutt av to nykommere til landsbyen: Først kommer Cat, den nye tjenestejenta, en fri sjel som blir reddet ut av fengsel av det vennlige ekteparet. Mens hun forsøker å finne en utvei til å rømme, finner hun seg vel til rette i landsbyens hemmelige underverden.

Så ankommer Robin Durrant, en ledende ekspert på det okkulte, nysgjerrig på rykter om at overnaturlige vesener holder til i myrene rundt landsbyen. Robins magnetiske sjarm og store karisma gjør at han snart blir en ettertraktet mann - som fascinerer flere.Gjennom en lang, varm sommer blir atmosfæren stadig sterkere ladet av ambisjoner, kjærlighet og sjalusi - en blanding så kraftfull at den til slutt ender i mord."
Denne boka er i sjangeren "lett underhaldning"; men eg må innrømme, litt mot min eigen vilje, at eg likte denne boka. Dei som har lese "Arven" kjenner forfattaren. Det som ikkje kjem fram i utklippet frå nettet er at boka handlar svært mykje om kvinnesak. Boka er godt skriven, og opplesaren er flink.

3 kommentarer:

solveig sa...

Då eg løas innleiinga, forventa eg heilslakt ...

solveig sa...

las

Besta sa...

Om ein likar ei bok eller ikkje, har mykje med forventningar å gjere. Her venta eg ein "bestseller" og då er ikkje denne den verste eg har lese.Av og til er det kjekt å lese berre for underhaldninga sin del, litt eventyr. Her er sjølvsagt både det eine og det andre eg kunne ha sett fingeren på, men jamt over så likte eg boka.