onsdag, september 17, 2025

Dagbok 2025: 17.september


 Klokka er no 18.40, temperaturen ute er+ 12  grader og no skin sola. Tidlegare i dag har det vore overskya og litt regn.

I dag tidleg då eg stod opp var det så kaldt på stova at eg måtte hente inn ved og kveike opp i omnen, for varmepumpa gjorde ikkje jobben sin. Derfor sende eg bod på han som brukar å hjelpe meg, elektrikaren. Han kom ikkje før det leid på ettermiddagen, og saka var enkel, ein eller annan, truleg eg sjølv , hadde sett pumpa på kjøling. Eg har det med å sitte å fikle med ting eg ikkje har greie på.

I dag venta eg Solveig, ho skulle hjelpe meg med diverse. Det er alltid kjekt å få besøk av "barna". Ho hjelpte meg med  nokre papir og betalingar  og styr og så åt vi ei slags suppe som eg hadde laga før ho kom. Og som vanleg er når det gjeld Solveig så hadde ho med ein potteplante til mor. Så no har eg tre nye fine plantar.

I går klipte eg plen, dvs skråninga, utan å bli låk i foten og eg hadde vore på trening først. Så derfor tenkte eg at eg kunne gå ein tur på Vernet i dag, og så gjorde eg det, og det var godt å komme seg ut litt. Eg gjekk "feil" veg i dag, derfor er bilda ikkje akkurat som vanleg. Trefte ingen å prate med i dag. I morgon skal vi ikkje ha trening for ho som trenar oss skulle noko anna. Men eg har avtalt med Marit at vi skal fare å handle i lag.


Då eg kom til brua såg eg ein stor gul bil, ikkje ein vanleg bil men ein med mange "maskiner" eller kva eg skal kalle det. Eg har heile tida hatt lyst til at dei tok bort skog, slik at ein kunne sjå fjorden her. Men det er vel noko anna som skal skje.

SÅ er eg på slutten av runda mi og der står det fine plantar i ei stor "skål".Trur det er parkvesenet som lagar den til. Det er mange som går tur der oppe, kanskje mest i helgane, og det er ein kjekk møteplass som er blitt populær i heile Ørsta og vel så det. Her er det utsikt til Mosmarka.

Ingen kommentarer:

 Klokka er no 17.16, temperaturen ute er minus 2 grader, før i dag har vi hatt varmegrader og berre vegar. Eg var på trening i dag og etter ...