torsdag, mars 10, 2022

Dagbok 2022: 10.mars


 Klokka er 17.06, temperaturen på trappa er +10 grader, men i dag har det ikkje vore sol. Derimot var det voldsom vind sist natt så eg hadde problem med å sove. Det er ikkje så ofte det blæs her. Men eg trur det fekk litt fart på snøsmeltinga-

I dag fekk eg strikka ein runde på genseren før vi for på trening. Eg måtte køyre i dag også, for Marit sin bil ville ikkje starte. På heimvegen handle vi litt på Kiwi. 

I kjøleskapet mitt var det litt for mykje av to ting: gulrøter og gjær. Då seier det seg sjølv at ein må bake gulrotbrød og det gjorde eg i dag. Men eg har ikkje smakt dei enno. 

Det vart til at eg tok den andre sildepakken til middag i dag-sidan eg hadde kålstuing igjen, og i dag hadde eg kjøpt raudbetar. Det vart kjempegod middag i dag også, med kaffi og TV til dessert. Eg er stappmett enno.

No har eg spraya steikomnen i håp om å få den rein. Det plar ikkje vere så enkelt. Eg har strikka eit par omgangar etter att eg kom heim i dag, så no er eg snart ferdig med mønsterborden. Så blir det mange rundar med botnfargen. 

I dag gjekk eg ikkje tur, fordi eg hadde litt å gjere heime. Ville rote ifrå meg i dag for i morgon blir det fredagsvask.

Snart får eg rake tunet og få singelen på plass. Eg har lurt litt på om eg skulle kjøpe litt meir og drysse på.

Ingen kommentarer:

Dagbok 2026:¤.juni

Eg har to slike rhododendron, men dei så så nær kvarandre at dei ser ut som ein.  Klokka er no 17.00, det skyar visst over etter at vi har h...