I dag har det vore ein litt spesiell dag; eg brukar å vere på spansk-kurs om onsdagane, men no er det juleferie frå spansken, så det vart heimedag. Eg visste først ikkje kva eg skulle bruke dagen til, men det vart mykje å velje mellom. Eg tok fram "stjerna" som eg kjøpte i går, og greidde å finne ut korleis eg skulle få tendt den. Men då eg skulle henge den opp var ikkje det så enkelt for ei gammal dame som ikkje likar seg i "høyden" - så det blei sett på vent.
Kva kan eg gjere i dag med tanke på jul? spurde eg meg sjølv. Jau, eg kan pusse messing- så gjorde eg det. Koparen pusser eg ikkje, den vaskar eg i maskina-litt nærmare jul.
Så var det fint ver ute, så eg fekk vaska soverommet og dataromme og ha ut teppa.Eg var godt i gang då naboen kom og fortalde meg at syrin-buska mi hadde fått store skader. Då hadde eg ikkje anna å gjere enn å gå ut og få rydda opp. Det vart ein liten jobb og ein sekk med kvist og kvas som skal på VØR. Så var det tid for å ta inn att golvteppe etc. Og litt mat-det hadde eg nesten gløymt.
Så kom Erlend heim att og han hengde opp den nye stjerna som de kan sjå på bildet. Eg synest den ser litt agressiv ut med alle tennene, men det venner eg meg sikkert til til.
Eg hadde lova Marit å komme oppom, så no har eg vore der og prata ei stund. Det var så fint å komme ut i mørkrt i kveld, mange lys rundt om på husa, og eit stort lys på himmelen.


Ingen kommentarer:
Legg inn en kommentar